11.7 C
Baia Mare
szombat, 2024 március 02.

A hosszúmezői és máramarosszigeti református egyházak javára döntött a restitúciós bizottság

Hosszú évekig tartó pereskedés után a hosszúmezői és máramarosszigeti református egyházak javára döntött a restitúciós bizottság néhány ingatlan ügyében, tudtuk meg a két egyházközség vezetőjétől. 

Hosszúmezőn természetbeni visszaszolgáltatásról, Máramarosszigeten pedig kárpótlásról döntöttek az illetékes szervek. 

Fazakas Judit hosszúmezői lelkipásztor elmondta, hogy egyházközségük a község kultúrotthonát, valamint a parókia szomszédságában álló iskolaépületet kapja vissza, mely csak részben volt államosítva. Az egyházközség képviselője továbbá elmondta, hogy a tulajdonukba újból visszakerült ingatlanokat továbbra is közösségi célokra szeretnék használni, mivel a cél az, hogy mindenki használni tudja majd azokat szükség esetén. 

A máramarosszigeti egyházközség kárpótlásban részesül, mivel a szóban forgó államosított területeket azóta beépítették, így a természetbeni visszaszolgáltatás ez esetben már nem lehetséges. A törvény által biztosított keretek között ezért a máramarosszigeti egyházközség a becsült értéknek megfelelő kárpótlásban részesül, mondta Kovács Péter tiszteletes.

(mmhm.ro)

- Advertisement -spot_img

Még több

- Reklám -spot_img

Máramaros megyei hírek