„Sok minden más lehetne, ha csak egy kicsit is éneklőbb emberek lennénk„ – vallja dr. TÓTH ÁRPÁD magyarországi karnagy, zenetanár, a Kórusok éjszakája megálmodója, főszervezője, a Csíkszereda improvizációs kórus vezetője, Tedx-es műsorok népszerű előadója, az Éneklőbb Erdély projekt lelkes tagja, aki
POPZENE A KÖZÉPKORBAN
címmel december 12-én, hétfőn este 6-tól tart előadást a Teleki Magyar Házban.
Remekbe szabott ismeretterjesztő előadásának témája a középkorba kalauzol el bennünket. A minden korosztály számára izgalmas program különleges összefüggéseket tár fel különböző, akár ezer évvel ezelőtti zenei gyakorlatokról és rávilágít arra, hogy talán nem is változott olyan sokat zenei ízlésünk a történelem folyamán.
Mennyire élvezhető egy közel 800 éves popdal?
Rekonstruálható-e pontosan, hogyan hangzott, illetve meg tudjuk-e szólaltatni ma mi magunk?
Írtak-e kottát, és ha igen, hogyan?
Volt-e egyáltalán különbség komolyzene és könnyűzene között?
Fedezzük fel közösen a középkor távoli, és mégis meglepően közeli világát!
Az előadásra – amelyre a Németh László Elméleti Líceum meghívására, a Partiumi Keresztény Egyetem szervezésében és támogatásával kerül sor, minden korosztályt szeretettel várunk!
Az előadás előtt, 16 órától, Tóth Árpád részt vesz a Németh László diákénekkar kóruspróbáján, az intézmény Híd utcai épületében, ahol mentorként szakmai tanácsokat és ötleteket ad a kórusénekléssel kapcsolatban.
Teleki Magyar Ház